نگاه واقعی به فراماسونری،ایلومیناتی و ساتانیسم مدرن

آپدیت:

بعضی مطالب اساسی و کلیدی اضافه،حذف یا تغییر داده شدند

بنا به توصیه بعضی دوستان، این نکته رو اضافه میکنم که این گروه ها هرچی باشن گروه هایی مخفی هستن، یعنی واقعا کسی به طور کامل از ماهیت اون های خبر نداره.چیز هایی که در این پست اومده چکیده تحقیقات من هست که ممکنه صد در صد درست نباشه.به طور کلی من میخوام بگم به حرف های خرافی گوش ندید اما اون هارو دست کم هم نگیرید و زندگی خودتون رو تلف نکنید در راه اون ها.فقط با آگاهی از چیزی که در اطرافتون میگذره زندگی کنید و حواستون باشه…

آپدیت ۲:این مطلب رو تریجحا مطالعه کنید.

آپدیت ۳:یک قسمت جدید به انتهای پست اضافه شد.


بسیاری از شما که این مقاله رو میخونید جوانان و اغلب نوجوانانی هستین که از زبان دوستان یا استاد های خودتون حرف هایی بسیار عجیب و غریب که من در این مقاله اون ها رو حرف های خرافی افراطی و دور از واقعیت معرفی میکنم درباره گروه هایی که در ایران همه ی اون ها رو باهم (!) فراماسونری معرفی میکنن شنیدید و کنجکاو شدید و بر اساس عادت نسل جوان مثل خودم سریع گوگلش کردید.و قطعا این اولین سایتی نیست که اونو میخونید.تا اینجا شما میدونید که یکسری گروه هایی یک کار هایی میکنن ! همین ! 

من از فراماسونری قرن ۱۴ میلادی و ایلومیناتی قرن ۱۸ میلادی و مسائل مربوط به گذشته های دور نمیگم.من از “فراماسونری،ایلومیناتی و ساتانیسم مدرن” میگم.یعنی چیزی که در حال حاضر وجود داره.

نکته : برای کسی که به طور تخصصی این موضوعات رو دنبال میکنه شناخت تاریخ این گروه ها مهم ترین چیز هست چون جایی که الان این گروه ها هستن ریشه در گذشته و تاریخ اون ها داره.

فراماسونری و ایلومیناتی یکی نیستند که ربط خاصی هم به شیطان پرستی ندارند !

در جامعه ما خیلی جاها تمام گروه های اینچنینی رو میگن فراماسونری که غلط محض هست.سه گروه مطرح فراماسونری،ایلومیناتی و ساتانیسم هستند.من در پایین یک تعریف کوچیک برای شروع از هر کدوم در “دوران مدرن امروزی” ارائه میدم.

نکته: سه گروه گفته شده خودشون به زیر گروه ها و فرقه های مختلف تقسیم میشن.

فراماسونری یکسری گروه هایی هستند که در جهت اهدافی تقریبا روشن که در ادامه میگم اتحاد میکنن و این اتحاد و برادری اصل اساسی اون ها هست.مرکز تجمع اون ها لژ ها هستند که دقیقا مثل کلیسا ها هر لژ عقاید و اهداف خاص خودش رو داره اما در چهارچوب اصلی فراماسونری.البته بعضی از لژ ها زیر مجموعه لژ های دیگه هستن که مثل لژ بالاسری خودشون عمل میکنند.نکته مهم اینه که اکثر اعضای اون مسیحی هستند ! پس شیطان پرستی نمیتونه اصل این گروه باشه.در قوانین چند تا از لژ های بزرگ اومده که ماسون باید معتقد به یک کتاب آسمانی باشه.

ایلومیناتی اصلی ترین چیزی هست که در ایران درباره اون بحث میشه و خیلی جاها به اشتباه فراماسونری نامیده میشه.ایلومیناتی بر خلاف گذشته خودش امروزه یک گروه هست که در همه زمینه ها فعالیت داره (تا حدودی مثل فراماسونری).تفاوت مهم این گروه با گذشته خودش اینه که در گذشته اصل این گروه ضد دین بوده اما امروزه با تغییر اهداف ریز و فعالیت های این گروه بسیاری از اعضای این گروه افرادی -حتی به ظاهر- مسیحی هستند که بیشتر فعالیت اون ها در جهت به وجود آوردن چیزی شبیه تئوری نظم نوین جهانی هست که در ادامه دربارش توضیح میدم.بنابراین این گروه هم نمیتونه اصول شیطان پرستی داشته باشه.

و در آخر هم به نوظهور ترین گروه که در قرن پیش میلادی به وجود اومده یعنی ساتانیسم میپردازیم.ساتانیسم شبیه ترین گروه به عقایدی که شیطان پرستانه معرفی میشه هست.اصل بسیاری از فرقه های ساتانیسم بر اساس این هست که “انسان ها خودشون خدای خودشون هستند”.البته گرایش های مختلفی از ساتانیسم وجود داره که مثلا میگه خدا وجود داره اما نه اون خدایی که ما میشناسیم و ما هم میتونیم خدا بشیم !!! این گروه به صورت امروزی گذشته چندانی نداره که بخواد نسبت بهش تغییر چندانی کنه.البته دقت داشته باشید ساتانیسم گونه های مختلفی داره که در بعضی از اون ها، واقعا شیطان رو میپرستن.ساتانیسم به شکل امروزی نوظهور هست اما به شکل قدیمی خودش و فرقه های کوچیک تاریخ فراوانی داره که به چند نماد و چند داستان محدود میشه.

فرق فراماسونری و ایلومیناتی گذشته و مدرن چیه؟

پایه ی فراماسونری تغییر زیادی نکرده اما مسائل حاشیه ای اون مثل حرف ها و گرایش ها چرا.اون ها اوایل با شعار برابری و برادری وارد شدند (هنوز هم جزو شعار های اصلی هست.) و کار اصلی و اولیه اون ها راه انداختن انقلاب های بزرگ و هدایت اون به جای دلخواه بود مثل انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب و استقلال آمریکا.یعنی دنیای امروزی ما خصوصا قالب جمهوریت تا حد زیادی دست پخت فراماسونری هست.امروزه اون ها به لایه های عمیق رفتن و مخفیانه کار میکنن و سخت میشه سر از کار اون ها درآورد.به طور ساده تر، اون ها در حال دستکاری و تاثیر بر روی لایه های حکومتی و زیرین دنیا هستن.مثل نفوذ در دولت ها و لابی ها و سازمان های بین المللی و …

اما…

ایلومیناتی سیاست جالبی رو در پیش گرفته.در گذشته اون ها روحیه مبارزه طلبانه با دیکتاتوری کلیسا ها داشتن اما امروزه قضیه فرق کرده.البته این نکته ضروریه که بدونید بعد از اتمام کار اون ها در همون دوران عملا ایلومیناتی مرد اما افرادی ایلومیناتی مدرن رو پدید آوردن با فرق های زیاد.دقیقا برعکس فراماسونری که از همون اول تا الان پیوسته بودن با عقاید مشابه.خب داشتم از سیاست امروزی ایلومیناتی ها میگفتم.اون ها بر عکس فراماسونری، سکوت و مخفی کاری خودشون رو سر زبون ها ننداختن.اون ها با سر و صدای زیاد و ترور های مخالفان، خودشون رو شناسوندن به طوری که امروزه ایلومیناتی در خارج شناخته شده تر از بقیه هست.ایلومیناتی ها هدفی مشابه نظم نوین جهانی دارن.

تفاوت های بین فراماسونری و ایلومیناتی

از جمله تفاوت های ایومیناتی و فراماسونری اینه که فراماسونری فقط مخصوص مرد هاست اما ایلومیناتی ها اینطور نیستن.

یک تفاوت عمده اون ها اینه که فراماسونر ها شیوه های متفاوتی نسبت به ایلومیناتی ها به کار میبرن که تا حدودی برای ما ناشناخته هست.بیشتر روش هایی که به فراماسونر ها نسبت داده میشه مال ایلومیناتی ها هست.

در کل اون ها در هدف در شیوه ها در شیوه جذب نیرو در عقاید و تقریبا در همه چیز متفاوتن !

خط مقدم ایلومیناتی

امروزه اخبار، رسانه ها، سلبریتی ها و … توسط هر دوی اون ها کنترل میشه.اما توی سال های اخیر یک مسئله جالب در ایلومیناتی ها به وجود اومده و اون هم بازار گرم موسیقی و هنره.توصیه میکنم این مقاله رو بخونید (اینجا کلیک کنید)

در ایران

بعد از انقلاب لژ های فراماسونری که در ایران وجود داشتن بسته شدن و ایلومیناتی ها هم حضور چندان گسترده ای در ایران ندارن.البته دقت کنید من از داخل ایران میگم وگرنه در هردو، ایران هدف بسیار عزیزشون بوده و هست.

اما چیزی که زیاد بوده مراکز مسخره ای بوده که خودشون رو به فراماسونری نسبت میدادن و مضحکانه هنوزم وجود دارن.

جذب نیرو

فراماسونری با ترویج مخفیانه مطالب خاص که دقیق برنامه ریزی شدن تا فقط روی افراد باهوش و با مشخصه های مورد پسند اون ها تاثیر بزارن افراد رو به سمت خودشون جذب میکنن و بیشتر داخل حلقه خودشون افراد جدید رو اضافه میکنن. اما ایلومیناتی ها با تبلیغات افراد کنجکاو رو جذب و با طرح چالش های خاص افراد انتخاب میشن. البته دقت کنید تمام این مراحل تا زمان جذب فرد بدون اینکه خود شخص بفهمه انجام میشه.البته بسیاری از افراد که به این دو گروه خدمت میکنن خودشون اصلا خبر ندارن که خیلی جاها بهشون میگن پیاده نظام.

اعضا

درباره فراماسونری و لایه های بالای ایلومیناتی نمیشه کسی رو با قطعیت گفت اما افراد خاص ایلومیناتی ها که وظیفه انجام کار هایی که لایه های متفکر و بالای ایلومیناتی به اون ها میگن رو دارن آگاهانه خودشون رو ایلومیناتی معرفی میکنن مثلا با نماد ها و این فقط برای جلب توجهه.مثلا خیلی از سلبریتی ها و خواننده ها راحت خودشون رو معرفی میکنن.اما روزنامه نگار ها و ژورنالیست ها که بخش مهم اون ها هستن خودشون رو لو نمیدن.به عنوان مثال که ریحانا خواننده معروف خارجی به وضوح در یکی از موزیک ویدیو هاش نوشته پرنسس ایلومیناتی ! اینطوری شما جذب اون میشید و این یک معامله دو سر برد برای دستگاه ایلومیناتی و سلبریتی هست.

 حرف آخر

کل این مقاله در جهت گفتن چیز هایی بود که تا کنون گفته نشده بود و یا به طرز غلط گفته شده بود.در نهایت به شما توصیه میکنم زندگیتون رو بکنید و دنبال این چیز ها نیایید !رسانه ها و همه چیز ابزار انتشار عقاید اون ها هستند و تنها کمکی که شما میتونید بکنید از ایجاد خرافه و نشر اکاذیب درباره این موضوع (همان چیزی که اون ها میخوان) جلوگیری کنید.چه شما بخواید چه نخواید این چیزی است که اتفاق می افته.اگر از آن هایی که وارد این ماجرا شدند بپرسید چی شد میگن خودمون رو نابود کردیم.

قطعا این مقاله خالی از اشکال نبوده و حتما بعد از مدتی که دنیا تغییر کرد و چیز هایی رو شد این مقاله بی ارزش میشه.پس از شما میخوام اگر به توصیه بالای من عمل نکردید و در این راه قدم گذاشتید منابع به روز خارجی را مطالعه و اشکالات این مقاله رو به بزرگی خود ببخشید.در نهایت از شما میخواهم اگر این مقاله را کپی میکنید با منبع این کار را انجام دهید تا شاید سرنوشت یک نفر تغییر کرد و در این راه قدم گذاشت یا برگشت.

ممنون!

آپدیت

بعد از یک سال و خورده ای سوالی مطرح شد در کامنت ها که منم شروع کردم پاسخ دادن و بعد نگاه کردم دیدم عجب چیزی شد!

متن زیر در پاسخ به دوست عزیزی هست که از هدف نهایی این انجمن ها پرسیده و من در پاسخ به ایشون مطالب رو بازتر کردم (معجزه حوصله زیاد) تا جایی که ممکنه برخی مطالب بالا رو تغییر شکل و مفهوم بده.در نهایت شما رو دعوت به خوندنش میکنم:

هدف های اون ها خیلی زیاده چون اول اون ها یکی نیستن و دوم هدف هاشون یکی نیست.
ما در ایلومیناتی شاهدیم اهدافی تحت عنوان نظم نوین جهانی دنبال میشه.این عقاید به طور خیلی مشابهی در بعضی تفکرات سرمایه دار ها وجود داره که باید جهان تحت نظم نوینی قرار بگیره که سرمایه دار ها در راس اون باشن (که تا حدود زیادی هست الان).این همون دلیلی هست که من بر خلاف خیلی های دیگه و حتی صاحب نظر ها ایلومیناتی رو جدا تر از فراماسونر ها و ساتانیسم میدونم.ایلومیناتی متاسفانه به خیلی فرقه ها نسبت داده میشه اما اون هسته ای که به همین اسم در حال فعالیت هستن مقصود من هستن.
در فراماسونری تا حدودی این موضوع وجود داره.ببینید عموما فلسفه کنگره و سنا و مجلس و … به صورت نوین در جمهوری ها، برگرفته از لژ های فراماسونری هست.اون ها همکاری و همفکری میکنن.حال اینکه ما در شعار های اولیه فراماسونری و فرم هایی نوین از اون در قرن ۲۰ میلادی شعار برابری مساوات و برادری رو میبینیم.اما اینکه هدف فراماسونر ها چی هست، واقعا هدف خاصی امروزه تعریف نمیکنن!
خودشون هدف رو این معرفی میکنن که زندگی با فرمی خاص و بهتر با همفکری هم.اما همونطور که گفتم فراماسونری هم مثل مسیحیت که کلیسا های مرکزی و گوناگون داره لژ های مختلف داره که بعضا خیلی هم با هم اختلاف دارن.بهترین راه برای ترسیم یک هدف برای اون ها نگاه به اعضا و کار هاشون هست.در ایران قبل از انقلاب بسیاری از اعضای حکومت عضو لژ ایران بودن که تحت نظارت لژ مرکزی انگلیس بود.با نگاه به فعالیت های اون ها در انقلاب های بزرگ میشه گفت که اون ها جمع میشن لابی میکنن و تصمیمی که فکر میکنن درست هست رو میگیرن اما با نماد ها و مراسم و عقاید خاص خودشون.
تا اینجا شباهت زیادی با ایلومیناتی ها دارن اما موضوعی که وجود داره اینه که فراماسونری از زمان تاسیسش و انتشارش در جهان به طور مستمر و قطع نشده با کمی تغییر به امروز رسیده اما ایلومیناتی در همون سال های تاسیسش از بین رفت و فقط شایعاتش موند که اون ها مخفیانه وجود دارن تا قرن ۲۰ که گروه هایی تحت عنوان ایلومیناتی شکل گرفت و مردم از ترس به هر فرقه ای دیدن گفتن ایلومیناتی.
پس شاید قضیه این باشه که لابی های سیاسی که وارد مرحله نوینی میشدن تصمیم به یکی تر شدن گرفتن و اجتماعاتی شکل گرفت تحت عنوان ایلومیناتی.واقعیت اینه ما حتی امروز هم واقعا نمیدونیم ایلومیناتی ها کی هستن چی هستن یا اصلا هستن؟
اما با توجه به شواهد میگیم لابی های بزرگی هستن با یک هدف مشخص که حالا میتونه نظم نوین جهانی یا مشابه اون باشه.اما هدف دارن.شبیه فراماسونری،اما ماسون ها هدفی به جامعی اون ها ندارن و دچار اختلاف عقیده و گیر کرده در عقاید و سنت های قدیمی خودشون هستن که با این حساب هر روز خودشون رو ضعیف تر میکنن.هنوز خیلی هاشون میگن در لژ زن نباید باشه.اما در ایلومیناتی شما میتونید یک روزنامه نگار باشید و با یک جامعه بزرگ یا کوچیک هم عقیده خودتون اخبار رو به صورت مشخصی نشر بدید (سلطه بر رسانه).
پس من میگم فراماسونری یک فرقه هست اما ایلومیناتی رو به سختی میشه فرقه نامید.اونا لابی های خاص هستن.
موضوع بعدی که باید بگم اینه که حالا چرا ایلومیناتی؟
این انجمن های مخفی وقتی قالب و هویت گرفتن دیگه هر عقیده و گروهی میتونه برای خودش انجمن داشته باشه.و ما به این میگیم لابی.
امروز در جوامع سیاسی لابی هایی که شاهدش هستیم در واقع همون انجمن های مخفی هستن یا حتی شبیه ایلومیناتی اما با هدف مشخص.در آمریکا در هر دانشگاه از اینا وجود داره.
در ایران ممکنه ما بهشون بگیم تشکل دانشجویی که حالا ماهیتشون باز تر از انجمن مخفیه.
بحث بر سر این هست که این ها همه آدم هایی هستن که گرد هم میان و برای هدفشون تصمیم میگیرن،عضو جذب میکنن و با روش ها و رسوم خودشون عمل میکنن.حالا اون روش یا یک جادوی تخیلی افسانه ای هست یا یک جادوی واقعی و قوی که امروز ما بهش میگیم سیاست.

119 دیدگاه در “نگاه واقعی به فراماسونری،ایلومیناتی و ساتانیسم مدرن

 1. ممنون از مطلب فوق العادتون. میتونم ازتون ی خواهرش کنم؟ ما در حال ساخت یه مستند هستیم در باره همین موضوعات. ممکنه در رابطه با کابالا اگه چیزی میدونین به من بگین؟ اگه در رابطه با این متنی ام که نوشتین چندتا منبع بدید ممنون میشم

  1. متاسفانه چند وقتیه از این موضوع دور شدم و درباره منبع نمیتونم کمکتون کنم اما شدیدا توصیه میکنم توی وب فارسی دنبالش نگردید و تو وب انگلیسی به هر جایی اعتماد نکنید.شاید مزخرفاتی که در دارک وب یا انجمن های دیپ وب نوشته شده کمکتون کنه.

  2. کابالا اولین بار در مصر صورت گرفت و اون ها معمولا با چیز های فرا انسانی ارتباط برقرار میکنن که نه میشه گفت شیطان پرستن نه میشه گفت شیطان پرست نیستن و در فرقه هایی مانند هندویسم و بودایسم هم نقش زیادی دارن و در همین چند ساله اخیر خیلی مطرح شده و اون ها یعنی فرقه ی هندویسم و بودایسم از اون خیلی استفاده میکنن که البته یکم با قبل فرق کرده مثلا با استفاده از اصوات بیماری افراد رو درمان میکنن

  3. مدیر و رئیس هر دو یکنفره اونم جناب ابلیس! هدف هم مشخصه. وقتی شما با شیاطین ارتباط بگیری از این هرچی دربیاید شیطانیه چه برادری باشه چه نظم نوین.هدف اون حروم زاده هم نابودی نسل انسانهاست.من مطمئن هستم هدف نهایی ابلیس شروع جنگی عالم گیر هست که همه همدیگه رو نابود کنند با سلاحهایی بسیار مخرب و پیشرفته که تضمین کننده نابودی کامل نسل بشر باشه.احمق هستن کسانی که فکر میکنن این جن عقب افتاده میخواد بخشی از انسانها رو در دنیا قدرت بده قطعا هدف نهاییش نسل کشی تمام بشره چون خودش اجازه و قدرت اینکار رو نداره و اگه بخواد اینکار رو مستقیم بکنه مثل زمان حضرت سلیمان مجددا طناب میندازن گردن خودش و رفیقاش ازشون عملگی میکشن لاجرم اینکار رو توسط خود انسانها انجام میده مگر اینکه انسانها متوجه باشند و منجی رو طلب کنند که سر این حروم زاده رو از روی ک ه زمین برداره و مردم نفس بکشن

   1. لطفا راجب این موضوع بیشتر تحقیق کنید
    اگر بیشتر وارد این بحث بشید میفهمید که هیچ ربطی به شیطان نداره
    شیطان پرستی و سیتنیزم کاملا بحثش با فراماسون و ایلومیناتی فرق میکنه

  1. چشم جهان بین خیلی جاها استفاده میشه (حتی در بعضی مذاهب به عنوان چشم خدا که دنیا رو میبینه) اما بین این ها اولین و بیشترین استفاده در فراماسونری بوده که در قرن ۱۸ میلادی تا الان در بنا هاشون به دفعات استفاده شده.
   البته امروزه از این نماد برای اشاره به ایلومناتی ها هم استفاده میشه اما این نماد ریشه ای در ایلومناتی نداره چندان.البته جالبه بدونید طرفداران و بعضیا با هم سر اینکه چشم جهان بین به ایلومناتی ربط داره یا فراماسونری درگیرن و میگن این نماد در ایلومناتی اولیه قرن ۱۸ بوده اما تا الان که بیشتر به فراماسونری ربط داره.گرچه الان هر دو از این نماد استفاده میکنن.
   بیشتر به عنوان نماد فرقه های مخفی استفاده میشه ازش در بین مردم.

 2. سلام خسته نباشید دقیقا با نظرتون موافقم حتی تحقیق در مورد این موضوعات ادم و به سمت خودش گرایش میده هر چند خفیف اما صادقانه. اونا به همین دلیل نشرش دادن تا با توجه به مسائل اجتماعی افراد و سوق بدن اما یه سوال چرا این شده موضوع پژوهشی ما اونا میخوان ما هم میخوایم پژوهش گرای ما اسرار بر صحبتای این چنینی دارن اونا هم دادن اطلاعات و. بنظرتون مسائل خاصی هست که خیلیا نباید حتی تحقیق کنن ؟ یا دست و پا شکسته به جوابایی میرسن ؟ ممنونم

  1. سوالتون مبهمه متاسفانه حالا من با توجه به برداشتم میگم.
   ببینید این موضوع کمی نیست به خودی خود.یعنی واقعا این فرقه ها تاثیر بالایی در جهان ما دارن و هر قدرت یا پژوهشگری باید این موضوع رو مطالعه کنه اما بحث سر این هست که حداکثر کاری که مردم عادی میتونن بکنن آگاهی از وجود چنین فرقه هایی هست تا مراقب اطرافشون باشن و بدونن پشت هر ماجرایی ممکنه اون ها باشن و اینکه شایعات و چیزایی که اونا میخوان رو پخش نکنن.بیشتر از این ها تحقیق کردن ممکنه به دلیل ناآگاهی اون ها باعث اشتباه هایی بشه.
   حالا بعضی از این پژوهش گر ها نا آگاهی جامعه رو که میبینن شروع میکنن به نشر مسائلی که عموم مردم توانایی درک صحیحش رو ندارن و این میشه یک جلب توجه برای عموم و چیزی که خود اون ها میخوان.
   چیز هایی هست که واقعا از درک من و شما خارجه و فهمیدنش باعث به هم خوردن زندگی ما میشه و بهتره اصلا سمت اون ها نرفت یا مسائلی که تحقیق دربارش تخصص میخواد.
   اگر جوابی هم حاصل بشه احتمالش بالاست که غلط باشه چون تحقیق در این مسائل پیش زمینه هایی رو میطلبه.
   موفق باشید 🙂

   1. عملا دارین میگین ک خیلی از آموزه های دینی همه ادیان میتونه ی دروغ بزرگ باشه و اصلا خدا و شیطانی وجود نداره و این خود انسانه ک برای خودش و محیط زیستش و حتی برای دیگر موجودات تصمیم میگیره و انجامش میده.حالا با روش های طبیعی یا ماوراء طبیعی ک امروزه بهش قدرت ذهن هم میگن

 3. ممنون لطف کردین فقط شما تو مقاله نوشتین که ب جز چند نماد اونایی که به فرماسونراها مربوط میشه در لصل مال الیومیناتیهاس میشه بگین نماد های فراماسنرها دقیقا چی هستن؟
  واینکه وقتی سرچ میکنیم مثلا سمبلهای فراماسونری و یا ایلومیناتی اینها وقعا درست هستن؟ ینی واقعا نماد فراماسونها هستن؟ ممنون

  1. ببینید عموما نماد هایی که به فراماسون ها «تو ایران» نسبت داده میشه مال دیگر فرقه هاست حالا یا ایلومناتی قرن ۱۸ یا فرقه های دیگه.
   فراماسونر ها نماد گرا هستن اما اکثر نماد هاشون در لژ ها و بنا هاشون به کار رفته.
   ایلومناتی هم امروزه به اندازه ی اون ایلومناتی قرن ۱۸ نمادگرا نیست چون همونطور که گفتم ماهیتش امروزه فرق کرده.
   اما متاسفانه در اینترنت (چه فارسی و چه انگلیسی !) نماد های فرقه ها به یکدیگر نسبت داده میشه.مثلا مثل ایران که همه چیز رو به فراماسونری ربط میدن در خارج هم ناآگاهانه خیلی چیز هارو به ایلومناتی ها ربط میدن.البته همشون غلط نیستن اما برای فهمیدن نماد های واقعی باید به طور تاریخی بررسی کرد این موضوع رو تا فهمید واقعا هر نماد به کدوم فرقه مربوطه.مثلا در یکی از کامنت ها هم گفتم الان بین ایلومناتی ها و فراماسونر ها بحث هست که نماد چشم بالای هرم مربوط به کدومشونه.
   من توصیه میکنم دنبال این مسائل نرید اما اگر واقعا میخواید دنبال نماد فراماسونر ها برید به منابع تاریخی و کتاب ها مراجعه کنید و با دقت به اعتبار مطلب در اینترنت هم میشه سرچ کرد.
   موفق باشید 🙂

 4. سلام خیلی ممنون بابت مقاله تون
  میخواستم درباره ی ایلومینات و فراماسون و تفاوت بینشون و ترجیحا تاریخچه ظهورشون دقیق تر و بیشتر تحقیق کنم
  کتاب یا سایت ویا هر منبع قابل اعتماد تری وجود داره ؟ اگه بتونین بهم معرفی کنید ممنون میشم

  1. توی گوگل به انگلیسی illuminati history رو سرچ کنید.لینک های اول عموما معتبر هستن.
   من به شخصه کتاب چندان معتبری به زبان فارسی درباره تاریخچه ایلومیناتی ندیدم ولی ممکنه باشه.
   درباره فرقشون به صورت جزئی تر باز هم منابع انگلیسی آنلاین رو توصیه میکنم ولی حتما از اعتبار منبع مطمئن باشید و بخونید و با این حال صد در صد باور نکنید.
   کتاب های انگلیسی زیادی هست در این باره.
   اگر تازه وارد این مبحث شدید توصیه میکنم زیاد درگیرش نشید.
   در ضمن برای تاریخچه ایلومیناتی همونطور که ذکر شد وقفه چند ساله بزرگی بین ایلومیناتی امروزی و ایلومیناتی اصلی هست که فرق های زیادی با هم دارن.اگر میخواید درباره ایلومیناتی اصلی چند قرن پیش بدونید اسم اون نوع ایلومناتی bavarian illuminati هست که با سرچ دربارش اطلاعات خوبی بدست میارید.
   موفق باشید

 5. میخواستم بپرسم مطالب ارائه شده سایت ویکی پدیا راجع به این مبحث تا چه حد قابل اعتماده؟
  و اینکه یه توضیحیم راجع به ارتباط و اعتقاد دین و مذهب های گوناگون با این فرقه ها بدید ممنون میشم.

  1. ویکی پدیا توسط هر کسی قابل ادیت شدن هست اما مطالب ویکی پدیا (مقصودم بیشتر انگلیسیش هست) چون بیشتر ارائه مستندات هست تا قضاوت عموما قابل اعتماده.
   درباره سوال دومتون از دیدگاه بنده این دو طرف همیشه روی هم تاثیر گذاشتن.ما در بین ساتانیست ها فرقه هایی رو میبینیم که عموما کارشون مخالفت با مسیحیت هست.
   از طرفی مفهوم کلیسا و نقشش باعث شده تا این فرقه ها برای خودشون کلیسا داشته باشن.
   ما کلیسا هایی داریم تحت عنوان کلیسا های شیطان پرستی که اخیرا کلیسای مرکزیش در یکی از کشور های اروپایی به طور رسمی افتتاح شد.
   از طرفی ما فرقه هایی رو می بینیم که با عقاید مسیحیت و شبه مسیحیت مسیر و هدف خودشون رو توجیه میکنن.
   جدا از اون در قرونی که مسیحیت و این فرقه ها وارد رویارویی مستقیم شدن هر دو به هم چیز هایی رو دادن.تا جایی که به طرز جالبی بعضی حرف های دو طرف شباهت های جالبی دارن، شباهت هایی که وجود نداشتن.این لزوما به معنای نفوذ عقاید این فرقه ها به مسیحیت نیست ولی با مطالعات تاریخی میشه نشانه هایی از فرقه گرایی در خود مسیحیان رو دید که مرور بعضی از اون ها انقدر عقایدشون دور شد که توسط بقیه دور شدن.این همون دلیلی هست که ما شاهد کلیسا های متفاوت با عقاید متفاوت هستیم…

    1. دقیقا چی دروغه 🙂
     وجود گروه های مخفی یا لژ های فراماسونری?
     اینا همش به طور مستند وجود داره و شکی درش نیست.
     بحث بر سر اینه که اینا چه هدفی دارن و چیکار میکنن

 6. درود و عرض خسته نباشید خدمتتون
  من در کل نفهمیدم هدف اصلی و نهایی این فرقه ها چیه؟! خب اینکه جهان رو کنترل کنن ولی تو چه راهی؟ دوست دارن انسان چگونه و چطور رفتار کنه؟ نماد هاشون رو با قدرای که دارن تحمیل میکنن تا ما چه واکنشی نشون بدین؟ به فرض که به درجه حاکمیت مطلق جهان رسیدن خب حالا چه دستوراتی میدن و چه انتظاری از موجودی به نام انسان دارن … یعنی میخوام دلیل اصلی وجود چنین فرقه هایی رو بدونم … اعتقادات و باورهای این فرقه ها چیه … اهداف اصلیشون چیه … خواهش میکنم راهنماییم کنید چون به هر منبع دیگه ای که سر میزنم اطلاعات مبهم و ناقص و چه بسا دروغ تحویل میده

  1. هدف های اون ها خیلی زیاده چون اول اون ها یکی نیستن و دوم هدف هاشون یکی نیست.
   ما در ایلومیناتی شاهدیم اهدافی تحت عنوان نظم نوین جهانی دنبال میشه.این عقاید به طور خیلی مشابهی در بعضی تفکرات سرمایه دار ها وجود داره که باید جهان تحت نظم نوینی قرار بگیره که سرمایه دار ها در راس اون باشن (که تا حدود زیادی هست الان).این همون دلیلی هست که من بر خلاف خیلی های دیگه و حتی صاحب نظر ها ایلومیناتی رو جدا تر از فراماسونر ها و ساتانیسم میدونم.ایلومیناتی متاسفانه به خیلی فرقه ها نسبت داده میشه اما اون هسته ای که به همین اسم در حال فعالیت هستن مقصود من هستن.
   در فراماسونری تا حدودی این موضوع وجود داره.ببینید عموما فلسفه کنگره و سنا و مجلس و … به صورت نوین در جمهوری ها، برگرفته از لژ های فراماسونری هست.اون ها همکاری و همفکری میکنن.حال اینکه ما در شعار های اولیه فراماسونری و فرم هایی نوین از اون در قرن ۲۰ میلادی شعار برابری مساوات و برادری رو میبینیم.اما اینکه هدف فراماسونر ها چی هست، واقعا هدف خاصی امروزه تعریف نمیکنن!
   خودشون هدف رو این معرفی میکنن که زندگی با فرمی خاص و بهتر با همفکری هم.اما همونطور که گفتم فراماسونری هم مثل مسیحیت که کلیسا های مرکزی و گوناگون داره لژ های مختلف داره که بعضا خیلی هم با هم اختلاف دارن.بهترین راه برای ترسیم یک هدف برای اون ها نگاه به اعضا و کار هاشون هست.در ایران قبل از انقلاب بسیاری از اعضای حکومت عضو لژ ایران بودن که تحت نظارت لژ مرکزی انگلیس بود.با نگاه به فعالیت های اون ها در انقلاب های بزرگ میشه گفت که اون ها جمع میشن لابی میکنن و تصمیمی که فکر میکنن درست هست رو میگیرن اما با نماد ها و مراسم و عقاید خاص خودشون.
   تا اینجا شباهت زیادی با ایلومیناتی ها دارن اما موضوعی که وجود داره اینه که فراماسونری از زمان تاسیسش و انتشارش در جهان به طور مستمر و قطع نشده با کمی تغییر به امروز رسیده اما ایلومیناتی در همون سال های تاسیسش از بین رفت و فقط شایعاتش موند که اون ها مخفیانه وجود دارن تا قرن ۲۰ که گروه هایی تحت عنوان ایلومیناتی شکل گرفت و مردم از ترس به هر فرقه ای دیدن گفتن ایلومیناتی.
   پس شاید قضیه این باشه که لابی های سیاسی که وارد مرحله نوینی میشدن تصمیم به یکی تر شدن گرفتن و اجتماعاتی شکل گرفت تحت عنوان ایلومیناتی.واقعیت اینه ما حتی امروز هم واقعا نمیدونم ایلومیناتی ها کی هستن چی هستن یا اصلا هستن؟
   اما با توجه به شواهد میگیم لابی های بزرگی هستن با یک هدف مشخص که حالا میتونه نظم نوین جهانی یا مشابه اون باشه.اما هدف دارن.شبیه فراماسونری،اما ماسون ها هدفی به جامعی اون ها ندارن و دچار اختلاف عقیده و گیر کرده در عقاید و سنت های قدیمی خودشون هستن که با این حساب هر روز خودشون رو ضعیف تر میکنن.هنوز خیلی هاشون میگن در لژ زن نباید باشه.اما در ایلومیناتی شما میتونید یک روزنامه نگار باشید و با یک جامعه بزرگ یا کوچیک هم عقیده خودتون اخبار رو به صورت مشخصی نشر بدید (سلطه بر رسانه).
   پس من میگم فراماسونری یک فرقه هست اما ایلومیناتی رو به سختی میشه فرقه نامید.اونا لابی های خاص هستن.
   موضوع بعدی که باید بگم اینه که حالا چرا ایلومیناتی؟
   این انجمن های مخفی وقتی قالب و هویت گرفتن دیگه هر عقیده و گروهی میتونه برای خودش انجمن داشته باشه.و ما به این میگیم لابی.
   امروز در جوامع سیاسی لابی هایی که شاهدش هستیم در واقع همون انجمن های مخفی هستن یا حتی شبیه ایلومیناتی اما با هدف مشخص.در آمریکا در هر دانشگاه از اینا وجود داره.
   در ایران ممکنه ما بهشون بگیم تشکل دانشجویی که حالا ماهیتشون باز تر از انجمن مخفیه.
   یحث بر سر این هست که این ها همه آدم هایی هستن که گرد هم میان و برای هدفشون تصمیم میگیرن،عضو جذب میکنن و با روش های خودشون عمل میکنن.حالا اون روش یا یک جادوی تخیلی افسانه ای هست یا یک جادوی واقعی و قوی که امروز ما بهش میگیم سیاست.

   1. با کلام آخر شما بسیار موافقم چون امروز بزرگترین جادوی جهان رو در دسترس داریم………….پول
    واقعا دری هست باز نکنه و مشکلی هست که حل نکنه
    جادو های سنتی هم دایره ای محدودیتها بودند به همه جا میرسیدد الا مرگ
    اما با پول الان عمر طولانی هم میتوان خرید

  2. اون ها میخوان انسان از ماهیت انسانی خارج شه و عملا دیگه انسانی وجود نداشته باشه‌ و طعم آزادی و عشق و دین واقعی و …. رو نچشیم

   1. بیشتر شبیه شعار هایی میمونه که رهبران حکومت ها به یکدیگه نسبت میدن. افراد و گروه ها در جهت منافع و عقاید خودشون کار میکنن و این چیزی که میگید کمی دور از ذهنه. البته من منکر برنامه های قدرت های جهانی برای پرت کردن حواس مردم و کند کردن ذهن و قدرت تفکرشون نیستم اما نه به این شدت.

 7. سلام
  ممنون از مقاله خوبتون
  سوال من در مورد این هست که الان دنیا بیشتر زیر دست کدومشون میچرخه!؟؟
  دوم این ها بین دو گروه اختلافی پیش نمیاد چون بالاخره دنیا رو میخوان و دارن رقابت میکنن؟؟
  سوم من با سرچایی که کردم برداشتم اینه که کم کم ایلومیناتی داره از فراماسون قدرت بیشتری میگیره یا نه؟؟
  چهارم توپاک شکور رپر دهه نود رو یکی میگی شیطان پرستا کشتن یکی مبگه ایلومیناتی یکی میگه نمرده میخواد برگرده نقشه کشیده واسه انتقام!!!داستان چیه؟؟؟

  1. سلام.به نظرم اینکه بگیم دنیا زیر دست کدوم یک از این دو تا میچرخه غلطه.به جز این گروه ها, گروه ها و لابی های سیاسی بزرگ که ماهیت مرموز ندارن هم نقش مهمی دارن.البته با توجه به فعالیت فراماسونری در چند دهه اخیر, به نظر میرسه بعضی از این لابی های سیاسی هم جهت (از نظر فکری) با انگلستان یا لژ ها مرکزی دیگه که توسط یک حکومت ساپورت میشن میان عضو یک لژ محلی زیرمجموعه لژ بزرگ هم فکر خود میشن.
   در باقی موارد لابی های سیاسی رو دست کم نگیرید اونا خودشون جادوی چند قرن اخیر هستن!
   ایلومیناتی ها هم که اول باید مشخص کنیم اصلا کی ایلومیناتیه کی نیست.
   درباره توپاک واقعا اظهار نظری نمیشه کرد.محتمل ترین و عقلانی ترین اتفاق ممکن اینه که باند و گروه های مخالف اون ترورش کرده باشن چون این موضوع سابقه داره.اما اطلاعات کافی در نظر نیست تا بگیم کی کشتتش و چرا و آیا واقعا مرده یا نه.

 8. سلام .خیلی ممنونم بابت این مطلب خوبتون . من تا همین یکی دو سال پیش فکر میکردم فراماسونری همون شیطان پرستیه اما از وقتی که کتابای راز داوینچی ونماد گمشده رو خوندم کلا دیدم نسبت بهشون عوض شد. راستش نسبت به این موضوع خیلی کنجکاو شدم نه به خاطر سری بودنش بلکه به خاطر نماداش. ازنظر من نماد ها خیلی جالب و حاوی حکمت ها ودانش های زیادین که گذشتگانمون از خودشون به جاگذاشتن.
  مطلبتون خوب بود اما تنها ازنظر سیاسی و اجتماعی که البته امروزه سیاست توی چشم تره….اما چیزی که خیلی مهمه بررسی اهدافشون، اعتقاداتشون و هدف از بوجود اومدنشونه.
  با این حال می خواستم نظرتونو درباره کتابای آقای براون بدونم. بنظرم کمی از بقیه واقع گرایانه تره.
  در ضمن اگه امکانش هست چند کتاب یا منبع خوب برای نماد شناسی معرفی کنین . ممنون.

  1. سلام.ممنون از کامنتتون.یک نکته رو اول خدمتتون عرض کنم که کتاب هایی مثل کتاب هایی که گفتید واقعا منابع مناسبی نیستن.من مطالبی رو درباره همین روش ها و داستان ها برای انتشار آماده داشتم که متاسفانه به دلایلی منتشر نشد.با توجه به شناختی که از محتوا و نویسندگان این کتاب ها داریم،این ها اصلا بیانگر حقایق یا حتی نماد حقایق هم نیستن.ممکنه بعضی داستان ها صرفا برای ما داستان باشن اما تاثیرگذارن.این کتاب ها و فیلم ها بیشتر نقش تحریف کننده دارن.
   درباره نماد ها،همونطور که قبلا هم گفته شد این فرقه ها -حداقل در گذشته- بسیار نماد گرا بودن و خیلی از نماد های اون ریشه در گذشته های دور تر و فرقه های قدیمی تر دارن و این دلیل مشترک بودن بعضی نماد ها در بعضی فرقه هاست.
   درباره اهداف و اعتقاداتشون، در کامنت ها توضیح دادم که بررسی این موضوع چند تا مشکل اساسی داره.اول اینکه ما درباره گروه هایی مثل ایلومیناتی واقعا اطلاعات دقیقی نداریم چون در غرب به نصف فرقه های احتمالی و چیزای عجیب میگن ایلومیناتی.مشکل دوم اینه که بیشتر این گروه ها در طی سال ها بسیار بسیار تغییر ماهیت دادن و اهداف و عقایدشون خیلی تغییر کرده.شما وقتی فراماسونر های اولیه رو با فراماسونر های سال های اخیر مقایسه میکنید خیلی تفاوت در میزان پایبندی به عقاید و حتی خود عقاید وجود داره.طبیعتا در اول از مقایسه شعار هاشون با کار هاشون کاملا مشخصه عقاید و اهدافشون، اما امروز،من که فکر نمیکنم جواب قطعی داشته باشم!
   درباره کتاب ها،در هر حال همشون مقداری تحریف دارن اما چون خود واقعیت هم برای ما مبهمه، نمیتونم بگیم کدوم واقع گرایانه تره.
   درباره منبع خوب برای نماد ها هم چند تا وبسایت معرفی فراماسونری خارجی هستن که معرفی های خوبی برای نماد ها دارن.و وب انگلیسی هم پر از معرفی و تحلیل نماد های فرقه های مختلفه که البته باید به اعتبار مطلب و گویندش توجه کرد.کمی سرچ کنید توی همین اینترنت اطلاعات خوبی پیدا میشه،اما کتاب خاصی رو نمیشناسم.
   موفق باشید.

  1. سلام.همونطور که گفته شد ما ماهیت دقیق اون هارو نمیدونیم و اینکه شیوه های زیادی هم استفاده میشن.درباره کلاهبرداری با اسم ایلومیناتی،بله.خیلی زیاد هم کلاه برداری میکنن و با جا زدن خودشون به عنوان فرقه های مخفی خیلی کارا میکنن.
   پیشنهاد قدرت و ثروت بیشتر به جریان های دیگه میخوره تا ایلومیناتی ولی از نظر من بعیده.

 9. سلام ببخشیذ شما از کمیته ى ٣٠٠ اطلاعاتى دارید؟
  تمامى این فرقه ها زیر نظر کمیته ى ٣٠٠ هست که اصلى ترین زیر مجموعش باشگاه روم هست

  1. چندان وجود این اجتماعات خیلی پر قدرت مشخص نیست و بیشتر به داستان های تخیلی یا مباحث تاریخی که دیگه وجود ندارن میخوره.به طور کلی من عقیده ندارم این فرقه های انقدر ها هم قدرت داشته باشند.

   1. سایت مشخصی ندارن. صرفا ممکنه چند تا از لژ های ماسونی سایت اطلاع رسانی داشته باشن که اونم چیز خاصی نیست.
    عضویت این جور گروه ها هم معمولا حضوریه و معمولا اونا میان سراغ شما.

 10. سلام
  من بعد خوندن سه چهارتا کتاب فهمیدم که هدفهاشون در نهایت خیلى پیچیده نیست و مى خوان توازنى که الان وجود داره رو حفظ کنن هم از لحاظ جمعیت هم از لحاظ پول که منابع تموم نشن
  براى مثال اگه یک کشورى الان بخواد یوهو پیش رفت کنه و ثروتمند شه احتمالا یک انقلابى چیزى راه مى ندازن

 11. افتتاحیه تونل گوتهارد و نمایش افول دینهای آسمانی و بازگشت دوباره جن پرستی، با حضور تمام مقامات رسمی اتحادیه اروپا و ورود به دوره ترنس مدرنیسم به صورت کاملا آشکار صورت گرفت

 12. با سلام وقت به خیر
  بسیار بسیار تبریک بابت این حجم صبر و حوصله انشاءالله که همیشه پر جنب و جوش و مثل این مطالب ارائه شده همیشه در اکثر اوقات در تلاش برای رسیدن به اهداف واقع‌گرایی باشید
  نکات جالبی بود خیلی این نکات همان طوری که گفته شد جذاب و به اصطلاح جوان پسند تر و به قول این سن و سال خیلی خفن است
  اما در جواب هایی که داده شد بسیار بسیار موثر بود و هدف شما واهی نیست
  علم و دانستن مشکلی نیست مگر که آدم به بیراهه نرفته و از اصل هستی خود دور نشود
  فراموش نکند
  که به خوبی به این نکات هم اشاره شد
  سخن جالبی بود که گفته شد در ایران عموم این نوع حرکات و طرز فکر هرچی و هرچی ماسون و در خارج ایران ایلومناتی مینامد

  دیدگاهی که بنده دارم چون کامنتا و دیدگاه های بچه هارو میخوندم به قدری ظرافت در این گفتار ها،نماد ها،سخنان،توجهات و اللخصوص تبلیغاتی که منطقی جذاب پیشرو هست و صد درصد به یقین میتوانیم بگیم که حالا بنده کاری به صحیح و غلط بودن این نوع طرز فکرها ندارم چیزی که خوب واضح و به سمت این نوع مطالب سوق میدهد
  این است که به اصطلاح به قدری موشکافانه جلو رفتن و میرن که چه خوب چه بد چیزهایی که مد نظرشان است از طرفی مانند عقایدشان واقعا به خوبی دارند رنگ تازگی و لطافتی بی نقص را میدهند
  نمیتوانیم بگیم که این طور نیست چون فکر چندین ناظر پشت آن است این نشان بر ریز بینی و اشاره ای که خودتان داشتید است
  خیلی ممنون بابت صبوریتان

  1. سلام.ممنون بابت نظرتون.همینطور هست که می فرمایید.البته این بحث و جریانات خیلی کش دار تر از این حرف هاست اما این روز ها هم در ایران هم در دنیا به این شکل خیلی کم رنگ تر شده و چهره متفاوت تری به خودش گرفته.من واقعا دوست دارم به اون موضوعات و مطالب جدید هم بپردازم اما متاسفانه با توجه به بازخورد هایی که داشتم فکر نمیکنم امکانش باشه.در هر حال باید دید این داستان طولانی به کجا ختم میشه…

 13. سلام. ممنون از مطالب ارایه شدتون. باید خدمتتون عرض کنم شما بخوبی اهداف و خط مشی مادی این فرق رو شرح دادید. چیزی که نفرمودید ماهیت معنوی این فرقه. فرقه های یاد شده و فرق مشابه مثل تصوف و بودیسم و حلقه که تو ایران مطرح شده یک عقیده مشترک باستانی دارن که پرستش شیاطین(از نوع جن) میباشد. اکثر فرق به منظور گمراه کردن افراد تازه وارد خود را تابع یکی از ادیان آسمانی میدانند. مطالبی که فرمودید خرافه شاید برای افراد تازه وارد صادق باشد اما افراد رده های بالا دارای قدرتهای ماورایی شیطانی میباشند. این قدرتها و علوم غریبه وجود دارند. ظهور و آخرالزمان وجود دارد. شاید این افراد به ظاهر زندگی ماتریالیستی داشته باشند اما در باطن خیلی بیشتر از ما به ظهور ناجی خودشون(دجال) و بنای معبد سلیمان و حکومت شیطان بر جهان از صمیم قلبشون ایمان دارند. قدم اولشون برای تخریب مسجد الاقصی و بنای معبد سلیمان( که این هم معبد سلیمان نبی نیست و معابدی مثل اهرام مصر به منظور انتقام از سلیمان نبی میباشد) تغییر پایتخت اسرائیل به قدس میباشد. لطفا اگه تونستین مطالبی هم با مضمون عقاید معنوی فرق در تمدن ها و نفوذ به ادیان مختلف مثل فرق ضاله تصوف به عنوان مکمل مقالاتتون ارایه بدید.

  1. سلام.ممنون بابت اطلاعاتتون.بله من در این پست عموما به تفاوت های قابل مشاهده اون ها پرداختم دلیلش هم در دسترس بودن منابعه و اینکه میتونم این حرف هارو با درصد خوبی از اطمینان بیان کنم.اما درباره بحثی که شما میفرمایید منابع کافی وجود نداره و از طرفی به هیچ وجه مناسب عوام نیست.من این موضوع رو عموما برای عموم جامعه و جوانان نوشتم تا قبل از اینکه خودشون رو خیلی درگیر این ماجرا کنن ازش خارج شن و چیزی هم جز حقیقت نگفتم، اکثر کسانی که خودشون رو در اطراف شما فلان و فلان معرفی میکنن شیادن.اما درباره درجه های بالاتر که اشاره فرمودید بررسی باید عمیق تر و میدانی تر باشه.و نتیجش هم ترجیحا نباید عمومی منتشر بشه.واقعیت اینه حداقل من اطلاعات و منابع کافی برای تایید یا رد صحت یا حتی وجود صحبت های شمارو ندارم چون دارم از دید منطقی بهش نگاه میکنم اما خب چیز هایی مثل تخلیه های انرژی و برون ریزی در عرفان حلقه و امثالش در ریکی و … واقعا توجیه منطقی نداره.منبع این انرژی ها و توانایی ها مشخص نیست.عواقبش مشخص نیست.چون تحقیقی روش انجام نشده.موضوعات شبیه به این هم همینطوره…

  1. سلام.خیر.من صرفا از منابع قابل دسترس و قابل اعتماد در وب و منابعی که کمتر در دسترس هستن ولی بازم قابل اعتمادن و بعضا کم یابن در نقاط کمتر شناخته شده وب استفاده کردم.

   1. شاید احمقانه به نظر بیاد ولی کسی که اینقدر خونسرد راجب این فرقه مطالبی میذاره که مردم رو از دنبال این چیزا رفتن دور کنه مشکوکتر از کسیه که مردم تشویق به تحقیق میکنه نظر من اینه!!

    1. دور میکنم چون در نهایت یا به چیزی نمیرسن یا تازه به حرف من میرسن که سال هاست گروه های ماسونی و امثالهم جاشون رو به عقیده ها و انجمن ها و جریانات سیاسی دادن…

 14. وقتی کسی دقیقا نمیدونه چی هستن و چکار میکنن و هدشون چیه چطوری بعضیا میگن ما باهاشون میجنگیم؟مثل توپاک که با ایلومیناتی مبارزه میکرد.یعنی توپاک چطوری اینقدر دقیق میشناختشون؟ایا توپاک وامثال توپاک عروسک خیمه شب بازیه خودشون بودن یا واقعا این فرقه ها اونقدرم نفوذ ناپذیر نیستن؟

  1. خب از گفتن تا واقعیت خیلی فاصلست.شاید بعضی ها واقعا این کار رو بکنن.اما خب ما از کجا باید واقعیت رو بدونیم؟
   مثال خوبش همین توپاک.یا حتی مایکل جکسون.اول که در مقاله هم اشاره کردم.خیلی از سلبریتی ها بدون اطلاع درگیر این بازی ها میشن.خب از طرفی بعضی ها خودشون رو صاحب رسانه میدونن و رسالت خودشون میدونن تا باهاش مبارزه کنن.توی دنیای سلبریتی ها پی بردن به این موضوعات سخته چون این دنیای خیلی پرکاربردیه برای گروه ها و محافل مخفی…

 15. سلام

  ((من صرفا از منابع قابل دسترس و قابل اعتماد در وب و منابعی که کمتر در دسترس هستن ولی بازم قابل اعتمادن و بعضا کم یابن در نقاط کمتر شناخته شده وب استفاده کردم.))

  داشتم کامنتهارو میخوندم که دیدم اینو فرموده بودید

  ممکنه بفرمایید منابعتون چیه؟؟ اگه اینجا قابل ذکر نیست ممکنه توی ایمیل بهم بگین؟؟(آدرس ایمیلمءsina1380music@gmail.com)) هستش

  منابعتون از دیپ وبه؟؟؟ من که به تور نتونستم برم

  ولی دمتون گرم با این صبرتون

  یا علی مدد

  خدانگهدار

  1. سلام.یه نگاهی به شبکه های اجتماعی،وبسایت های رسمی لژ های ماسونی،مقالات Bavarian Illuminati، ساتانیسم و کلیسا ها و فرقه های شیطان پرستی در قرون مختلف و معاصر، تئوری ها اندیشمندان معاصر و غیر معاصر درباره نظم ایده آل جهانی و جهان ایده آل و تحلیل های افراد مختلف در بلاگ هاشون درباره ارتباط سلبریتی ها و فرقه ها بکنید.
   اطلاعاتی که شما دریافت میکنید قطعا صد در صد قابل اعتماد نیست (همونطور که پست منم صد در صد قابل اعتماد نیست).شما باید با دیدگاه های مختلف در این زمینه آشنا بشید و با در نظر گرفتن اطلاعات مستند و قابل اعتماد، حدس هایی رو بیان و احتمال صحتش رو بررسی کنید.
   در ضمن توی وب فارسی هم دنبالش نباشید.

 16. سلام خلاصه و جمع بندی من از همه مطالب و کامنتها این بود که شاید اونا بخوان مارو به این مسائل نه چندان واقعی خودشون سرگرم کنن و ب کارشون ادامه بدن وگرنه اگه فرقه ای بخواد مخفی کار کنه کوچک ترین رد پا هم از خودش جا نمیزاره…چ برسه به این خرافه هایی که در بارش میگن
  امروزه خیلی حرفا زده میشه خیلی چیزا دروع و خیلی چیزا ی رمزی توشون نهفتس که فقط با مو شکافی اون مسئله میشه اونو پیدا کرد جوری شده که مغزها دیگه توان بررسی درست و غلط رو ندارن و هرچیزی که حتی ۱ درصدم منطقی یاشه رو میپذرن و این ینی فاجعه یعنی اون چیزی ک این فرقه ها میخوان..
  بهرام یکی از خواننده هاییه که این مسائل ایلومیناتی و مسائلی از این قبیل رو با رپ کردن بیان میکنه و قابل درک برا هرکسی نیست
  از نظر من همه ی این اتفاقات چ گذشته چ اینده و چ حال همه ب هم پیوستس و تو یه خطن..
  ینی دین سیاست به قدرت رسیدن همه و همه با هدف و توسط ی سری از همین قبیل فرقه ها انجام میشه
  اونا میخوان جوری ظاهر بشن که مردم بعد این همه بدبختی و زجر به سمت اونا کشیده بشن میدونین ی جور بازی شطرنجه که اول سربازاشون و زیر دستاشون میرن روی کار که الانم هستن و بعد از اونا خودشون پدیدار میشن الان اونا پشت این سربازان و هیچ کس اونارو نمیبینه
  درکل
  درگیر نشدن با این مسائل خیلی بهتره
  مطالب سایت عالی بود🌹🙏

  1. سلام.ممنون از نظرتون.با قسمت هایی از حرفتون مخصوصا با آخر صحبتتون کاملا موافقم.بررسی و نتیجه گیری قابل اعتماد نیاز به اطلاعات زیاد داره.ما بدون اطلاعات دقیق نمیتونیم نتیجه دقیقی بگیریم.از طرفی دنبال این مسائل رفتن واقعا وقت میخواد و دردسر های خاص خودشو داره.
   البته من توصیه میکنم در این موضوع که کدوم سلبریتی چه کار میکنه و کدوم طرفه زیاد دقیق نشیم.عموم سلبریتی ها هدفشون شهرت هست و اهداف والایی ندارن…

 17. با سلام بلاخره با خوشحالی به جستار های فرهنگی برخوردم که ضمن بیان نظرات خود بدون بی احترامی و یا هتاکی به دیگران، در بحثی چنین مهم شرکت می کنند. آغازی است امیدوار کننده در جامعه فرهنگی ما که بدلیل مختلف از جاده اصلی خارج شده و حداقل در بحث های سیاسی اکثرا جز پرخاشگری محتوایی نداد. اما در مورد محتوا و اهمیت موضوع مطرح شده آغازی است که شاید با روشن تر شدن آن در جامعه ما به خیلی از سوالات پاسخ دهد. نظرات عمق نیافته ولی با ادامه غیر مغرضانه آن بتوان نور کوچکی در تونل دید. باید در نظر داشت که به تعداد انسانها میتواند نطرات متفاوت یافت گرد. برای همه عزیزآن مخالف و موافق و نویسنده متن آرزوی سلامتی و نور دارم.

  1. سلام. ممنون از نظرتون. همونطور که میفرمایید در نهایت، هدف یادگرفتن نحوه اشتراک نظراته. برای رسیدن به یک نتیجه مقبول و تقریبا قابل تکیه(مخصوصا در این موارد) افراد باید نظرات خودشون رو به طرز درست مطرح کنن و یاد بگیرن نظرات دیگران رو هم بشنون و بررسی کنن. کلید، همفکری و به اشتراک گذاشتن اطلاعاته. امیدوارم به این نقطه برسیم…

 18. پس با توجه به این حرفا که گفتین اونها در همه ی عرصه ها چه در ارتباطات و چه در اقتصاد دست دارن و ما در کل از بچگی مغز شویی شده هستیم پس در کل انسان ها راهی برای مقابله با اونها رو نداره و اصلا میشه راهی پیدا کرد که با اونها مقابله کرد؟

  1. ببینید اول باید تعیین کنیم منظور از اونا کی هست. من به شخصه معتقدم گروه و لابی های سیاسی همونطور که در پست هم گفتم، ساختار و عملکردی مثل انجمن های مخفی میتونن داشته باشن. با این وجود عقیده من اینه که در بحث ارتباطات و اقتصاد و سیاست یک گروه در حال مدیریت در پشت پرده نیست، بلکه چندین سازمان و لابی و گروه در این زمینه فعالن. از طرفی درباره شستشوی مغزی، منظور اون فرایند های فوق تخیلی تو فیلما نیست. همین که یک هیجان جمعی بر خلاف یا به نفع یک چیزی به وجود بیارن یا ارزش و ضد ارزش رو وارد جامعه ها کنن میشه مهندسی یک اجتماع. این هم حکایتی مشابه اقتصاد و سیاست داره. یعنی اینطور نیست که کل رسانه ها و اقتصاد جهان توسط یک گروه مرموز مخفی کنترل بشه. مثلا cia میاد و با نفوذ خودش یک شوک اقتصادی در کشور دشمن ایجاد میکنه و از طرفی با رسانه های خودش، یک جو رو بر علیه حکومت دشمن بر اساس این ماجرا ترتیب میده. اتفاقی که میفته، اینجا شاید فقط دو سه نفر عامل ایجاد این جو و هدایت روانی باشن اما این جو روانی به سرعت پخش میشه و افراد زیادی به طور غیر مستقیم در این ماجرا دخیل میشن. حالا ممکنه به جای cia، سازمان های اطلاعاتی روسی این کارو برای آمریکا بکنن…

 19. با سلام خدمت تمام دوستان گل
  من سنی ندارم که گنده‌گنده حرف بزنم خیلی هم اطلاعات ندارم
  اما با دونستنش هم فرقی نمیکنه خیلی زحمت کشیدین بابت مقاله اما مثل قضیه کلش با دونستنش چیزی عوض نمیشه
  برید سرچ کنید ببینید که ساختمون مجلس کلا با معماری شیطلان پرستی ساخته شده خب الان فهمیدیم جز ترس و فکر کردن چی بدست میاد؟
  درسته باید اگاه باشیم در حدی که نریم به سمتش همین
  با تشکر خیلی مقاله ی خوبی بود

  1. گرچه همین حرفا مثل معماری ساختمان مجلس، چندان درست نیست و خودش عامل ایجاد این تفکرات هست اما کلیت حرفتون رو قبول دارم. اطلاعات اولیه، ولی درست از این مسائل کافیه…

 20. بعدشم الان واقعا جامعه خرابه از هر لحاظ/از لحاظ دین.مالی.کلا همه چی
  من خودم اهنگ های شاهین رو گوش میکردم فکر میکردم این اهنگی که خونده هدفش و موضوعش اجتماعی بوده به دین توهین نکرده اما بعد یه مدت فهمیدم افکاری داره که واقعا به گمراهی منو میدسوند مثلا تو اهنگ عاصی بعد مشکلات میگه معجزکی در کار نیست نجات دهنده مرده است همه میگن خو کسی نیست منو نجات بده ولی منظورش امام زمانه
  کلی بگم جامعه بد شده هر جور بگی خیلی افراد دارن شیطان پرست میشن به خاطر دردایی که دارن و… مواظب خودتون باشید

 21. خیلی ببخشید ولی همین الان تو کتاب دینی به ما گفتن این کارو کنید برید بهشت این کارو کنید میرید جهنم خب چرا باید خدا رو به خاطر خودش نپرستیم؟چرا باید خدا رو بپرستیم به خاطر بهشت؟
  توی ایران شیطان پرستی خیلی رواج پیدا کرده تبلیغ هم زیاده از خواننده هایی بگیرید تو امریکا مثل کتی پری که میگن یه ریپتایله(یه نوع سوسمار ادم نما عکس و فیلم یوتوب ببینید)تا بازیگر ها و فیلم و کارتون
  واقعا کارتون ها روی مغز تاثیر میذارن من تو بچگی در مورد رابطه میدونستم چه جوری اخه؟بچه فکر و مشغله نداره تمرکز میکنه میفهمه اون کارتونو ولی ما نمی فهمیم
  شرکت وایلت دیزنی سازنده اش یه شیطان پرسته
  مراقب باشید
  خخ زیاد حرف زدم بای

  1. ببینید من به شما توصیه میکنم فقط اطلاعاتی که سندیت رو باور کنید. مثل اطلاعات تاریخی یا کتاب اعضای انجمن ها. تازه اونم نه باور کور کورانه. باید بررسی بشن…
   حالا هر اطلاعات دیگه ای که خیلیاش واقعا خنده داره رو اصلا نباید باور کرد. در ضمن در جواب کامنت قبلیتون هم، نارضایتی یا اعتقاد به یک تفکر سیاسی لزوما به معنای شیطان پرستی نیست.
   این حقیفت غیر قابل انکاره که کنترل رسانه ها و تلاش عده ای برای القای تفکرات و فرهنگ به مردم وجود داره اما بازم گفتم، مشکل تشخیص واقعیت از دروغ ها و شایعات و تخیلاته که سال ها بررسی و کار تخصصی میخواد و کار من و شما نیست. به همین خاطر توصیه میکنم چیزی رو باور نکنید و فقط بدونید که گروه هایی هستن که منافعشون در خیلی از اقدامات کنترل جمعی جوامع هست.

 22. به نام خدا
  باسلام
  واقعا ممنون بابت تمام زحماتی که کشیدین
  در قرن حاضر و جو حاکم به دنیا فرقه هایی مثل ماسونی یا ایلومناتی وجود دارن ولی درسایه هستن و همونقدر که میخوان ما میتونیم ازشون باخبر باشیم
  یعنی تا اونا نخوان به هیچ وجه ما اطلاعی ازشون مداریم
  یکی از هرفندهاشون برای حاکم بودن همین در خفا بودنشون هست،بعنی کاری میکنن که همیشه مردم کنجکاو باشن و به قول معروف تو کف شون باشیم
  تنها چیزی که مشخصه اینه که مثل آتیش هستن یعنی نباید نزدیک شد بشون.هیچ وقت این فرقه ها و تشکل ها یا انجمن ها کمکی به حال مردم نکردن و نمیکنن و فقط سود عاید خودشون میشه.مهم نیست که اسمش ماسون باشه یا ایلومنات یا هرچیز دیگه،هدف مهمه که کنترل کل جهان هست و برای رسیدن به خدفشون این همه جنگ و حونریزی راه انداختن و دارن به صورت نسبی حکومت میکنن.
  و به نظر بنده که شاید نظرم درست نباشه،تنها دشمن و تضعیف کننده ی این سایه های مخوف دینو اعتقاد به خدای یگانه هست که دقیقا در تضاد با افکار و اهداف اونهاست.
  خالق نگهدارتون باشه

 23. سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون واقعا ابهام زدایی کرد.
  ببخشید یه سوال
  اینکه میگن افرادی مثله آدولف هیتلر و مایکل جکسون بر ضد این سیستم ها بودن و سعی داشتن تا دنیارو از دست این ها آزاد کنن حالا هیتلر از راه جنگ و مایکل جکسون از راه هنر و دوستی
  حقیقت داره به نظره شما؟

  1. سلام. ببینید اطلاعات کافی وجود نداره برای گفتن. البته درباره هیتلر، اون با فراماسونرها رابطه خوبی نداشت و فعالیتشون رو ممنوع کرد اما فکر نمیکنم دلیلش چیزی که شما بگید باشه. ضمن اینکه قطع به یقین هدف هیتلر از جنگ چیزی که شما میگید نبود.
   حالا درباره مایکل جکسون یا هرکس دیگه ای، نمیشه قهرمان سازی کرد. اینا سلبریتی هستن. بعدشم در پست هم اشاره کردم که مجمع های سیاسی فکری به مراتب قوی تر و تاثیر گذار تر از فراماسونری به نظر میرسن امروزه. به همین خاطر حداقل از نظر من، یا سلبریتی ها بی خودی برای شهرت به این چیزا دامن میزنن یا طرفدارانشون با این چیزا الکی قهرمان سازی میکنن…

 24. سلام مجدد
  یه سوال دیگه ای که مطرح است اینه که آیا یهودیت و فراماسونری به هم مرتبط هستن؟
  اگر هستن تا چه اندازه به هم مربوطن؟

  1. یهودی ها هم انجمن گرایی زیادی دارن و در طول تاریخ، انجمن های یهودی زیادی تشکیل دادن که امروزه هم وجود دارن و قدرتمند هستن. تا اونجایی که من میدونم، در قرون قبلی وقتی یهودی ها مورد ظلم قرار گرفتن در بسیاری از کشور ها، شروع به تشکیل انجمن های بعضا مخفی یهودی کردن برای واحد و قدرتمند تر شدن یهودی ها که امروزه دیگه کمتر ماهیت مخفی گونه دارن و شما انجمن های یهودی و معروف زیادی رو میبینید. پس عملا میشه شباهت هایی رو بین یهودی ها و فرقه های مخفی در انجمن گراییشون مشاهده کرد.
   با این تفاسیر و اینکه یهودی ها، غیر یهودی هارو چندان بین خودشون قبول نمیکنن، به نظر میرسه این ماهیت انجمن گرایی بیشتر در همون انجمن های یهودی بوده تا انجمن های دیگه…

 25. تشکر بابات پاسخگویی و اطلاعاتی که دادین☺
  با عرضه پوزش ی سوال دیگه داشتم.
  با توجه به مسائلی که تو جهان امروز شاهد هستیم
  اینطور بنظر میرسه که عامل فتنه و جنگ و تفرقه
  بین ملت ها کاملا برنامه ریزی شده هستش و همشم زیره سره ابر قدرت هایی مثله آمریکا روسیه و انگلستان و اسرائیل هست و این دولت ها دارن از این جوی که ایجاد کردن سود میبرن
  از اونجایی ک شما فرمودید سیستم هایی مثله فراماسونری و یهودیت و ایلومیناتی قدرتمند هستن و نفوذ بالایی دارن پس آیا میشه گفت که ابر قدرت هایی ک گفتم داره توسط این سیستم ها کنترل میشه و این همه جنایتی ک داره اتفاق میفته در نتیجه زیره سره این سیستم ها است؟

  1. ببینید نمیشه همه چیز رو گردن یک جربان انداخت.این جنگ ها حاصل منافع قدرت های جهانی هستن و کنترلش هم دست همون قدرت هاست.اما نمیشه گفت انجمن های سیاسی فکری یک قدرت جهانی رو کنترل میکنن.امروزه اونا بیشتر نقش یک استراتژیست جانبی برای حکومت هارو دارن که با شرح و تحلیل شرایط, یک مسیر و راه رو برای اون حکومت پیشنهاد میدن.حالا اینکه اون لابی و انجمن چقدر قدرت نفوذ داره تا عقیده و تفکر خودش رو در دستگاه حاکمیت جای بده بحث دیگریست…
   به علاوه اینکه در یک دستگاه و محیط حاکمیتی, عقاید و تفکرات مختلف و گاها متضادی وجود داره پس یک جریان فکری یا انجمن نمیتونه قدرت مطلق باشه در اونجا.مثلا لابی های دموکرات در آمریکا بر این عقیده هستن که با ایجاد انقلاب های سخت یا نرم, قدرت خودشون در اون محیط رو افزایش بدن و کسانی رو در کشور ها به قدرت برسونن که به سمت خودشون گرایش داشته باشن.اینطوری نفوذ سیاسیشون در جهان بیشتره و بلوک بزرگی رو در کنار خودشون دارن.اما جمهوری خواهان در آمریکا بیشتر به ایجاد جنگ و درگیری بین قدرت ها و دشمنانشون (و حتی گاهی دوستانشون) عقیده دارن.اینطوری هم قدرت ها رو تضعیف میکنن هم با نشون دادن افراطی و خیلی خطرناک یک طرف به طرف دیگه, بهش سلاح میفروشن و اون رو به سمت خودشون میکشن.
   حالا این دو تفکر در آمریکا که یک قدرت جهانی هست وجود دارن اما هیچگاه مطلقا به قدرت نخواهند رسید.پس بازیگران این درگیری ها و تحولات جهان یکی دو تا نیستن.خیلی ها منافعشون رو در این وسط بدست میارن یا از دست میدن…

 26. آها.ِآخه میدونین من سخنرانی های هیتلرو ک گوش دادم ازش پرسیدن فراماسونری چیه اونم جواب داد ک ب زبان ساده بگم فراماسونری یک ابزار هست برای یهودیان ک ب کمکش ب اهدافشون برسن بعد ازش پرسیدن ک اهداف یهودیان چیه اونم گفت از نظر یهودیا اونا برترین نژاد انسان هستن و باید بر دنیا حکومت کنن.یهودیا همه جا هستن همه جا دخالت میکنن جنگ ایجاد میکنن از راهه جنگ پول در میارن در ابر قدرت های دنیا نفوذ بالایی دارن و در نتیجه گفت ک تنها راهی ک دنیا ب صلح میرسه این است ک یهودیا از بین برن و ابتدا باید فراماسونری از بین بره.
  هیتلر گفت ک تا وفتی یهودیا هستن دنیا ب صلح نمیرسه چون اونا از راه جنگ پول در میارن و روز ب روز قدرتمند تر میشن.حالا بنظر میاد این جناب هیتلر همچی بیراه نمیگفته الان ابرقدرت های دنیا دارن از جنگ استفاده میکنن و قدرتمند میشن.
  ب علاوه اینکه حرفای هیتلر مطمئنا موثق هست
  چون هیتلر یه چیزی دیده و میدونسته ک اینارو گفت دگ الکی حرف نزده مطئنا هیتلر از ما بیشتر میدونسته چون بالاخره یکی از بزرگترین سیاستمداران تاریخ هستش با ماسونا و یهودیا سرو کله زده اونارو میشناخته ولی ما چی ؟ما فقط یه عده نوجوانیم ۴ تا کتاب خوندیم دگ حتی از نزدیکم اونارو ندیدیم.
  پس مسلما حرفای هیتلرو میشه جدی گرفت.

 27. سلام

  حالا اگه بخوایم ضد ایلومیناتی باشیم چی؟
  مثلا گفتین ایلومیناتی قاطی موسیقیم شده خواستم بگم نظرتون درباره جنبش هیپ هاپ چیه که شعارش کیلومیناتیه
  فکر کنم توپاک شکور رو بشناسید که به طرز عجیبی معلوم نیست زندست یا مرده خب اون یه ام سی(رپر) هیپ هاپی بود که از دیدن ترجمه اهنگ هاش میشه فهمید چه شخصیت ضد ایلومیناتی داشته و سعی کرده مردم و اگاه کنه

  1. شما اول باید دقیق بفهمید ایلومیناتی چی هست و موجودیتش چجوریه بعد باهاش مبارزه کنید.
   هیپ هاپ هم جنبشی نداره اگر هم داشته باشه کیلومیناتی نیست.کیلومیناتی اسم یک آهنگ از توپاک شکوره.
   توپاک هم به تایید مراجع قضایی آمریکا کشته شده و قطعا مرده و هیچ سندی مبنی بر زنده بودنش نیست.این ها شایعاتن…
   من توصیه میکنم زیاد سلبریتی هارو با این مباحث قاطی نکنید.چون حداکثر نقش اون ها در این جریانات صرفا یک فرد صاحب رسانه و تریبون هست که آگاه یا ناآگاهانه به نفع بعضی ها کار میکنن.این داستان ها که فلانی فلان کار رو کرد بیشتر قهرمان سازی های فن هاشون هست.من بعضی موارد رو در این زمینه ها قبول دارم اما به نظرم بهتره اول بر اساس مستندات و چیز هایی که عقلانیه نتیجه بگیریم…

 28. خب ببینید یه عقیده ای هست به نام عدد ۷ که توپاک از خودش باقی گذاشته و یه جورایی مرگ خودشو حدس زده
  خب میگن حتی وقتی مادرش جسطشو دیده گفته این پسر من نیست
  درضمن فقط توپاک نیست هیپ هاپ و تا جایی که من شناختم یت فرهنگی بوده که با نژاد پرستی و تبعیض ها میجنگه و خیلی هاشونم به ایلومیناتی اشاره کردن اما وقتی میگین سلبریتی خب کسانی ک من مبگم ام سی بودن یعنی برای شهرت نمیخوندن 😄

 29. کنترل کل جهان دست ایلومیناتی هاست همه اتفاقاتی که میوفته از قبل تایین شدس. انقلاب ها،اعتراضات و انتخابات و و و اون چشمی که شما راجبش اصلا توضیح ندادین هم مربوط به اوناس و ایلومیناتی ها دارن کل جهان رو کنترل میکنن و خواهشن به دروغ به مردم نگین ایران شاملش نمیشه

 30. ماسون ها عقاید مصریان باستان رو دنبال میکنن و هدف نهایی اونها بازگشت رع در عصر قوچ هست که در حال زمینه سازی هستند
  ایلومیناتی توسط ثروتمند ترین خاندان روی زمین که سیزده تا بودند پایه گذاری شد هدف اونها نظارت و کنترل جهان هست ، جالب تر اینکه این سیزده خانواده یهودی و ماسون و آتئیست هستند
  بقیه فرعیات مثل شیطان پرستی و غیره رو بریز دور

 31. نظم نوین جهانی هدف اصلیشونه
  این نظم نوین جهانی ینی کنترل مردم ب دست ثروتمندان.ینی مردم زیره سایه ثروت باشن ب قولی برا پول بدو بدو کنن
  دقیقا همین چیزی ک الان هست
  حالا از طریق جنگ و تحریم و تفرقه اندازی
  ب این هدف میرسن
  ب اضافه این ک در نظم نوین جهانی چیزی ب نام اخلاقیات وجود نداره ینی مردم باید آزاد باشن
  ن اینکه با اصوله اخلاقی محدود بشن
  و این امر هم تو بیشتر کشور ها هست و تو بقیه کشور ها هم کم کم راه میفته.

 32. سلام عالی بود و اگاهتر شدم!
  ولی اگه کسی بخواد این فرقه ها یا گروه های پست رو ریشه کن کنه میتونه؟
  میدونم شاید سوالم خیلی احمقانه باشه ولی واقعا به نظرم باید یه نفر یه فکری به حال دنیا و وضعیت حاکم بر دنیا بکنه چون مردم غافل میمیرن و مردم اگاه تهدید میشن و کسایی مثل هستن که میدونن ولی سکوت میکنن!
  شاید برداشت من اشتباه باشه ولی دنیا داره روز به روز جهنمتر میشه و من علت رو عذرمیخوام بی عرضگی مردم و سکوتشون در برابر این فرقه ها میدونم!
  پس من به جز سوالی که اول مطرح کردم پرسش دیگه ای هم دارم فکر میکنید منم مثل بیشتریا دوتا گوش دراز دارم نمیفهمم اونا واقعا دارن چیکار میکنن؟

  1. من واقعا دوست ندارم این حقیقت رو متذکر شم اما در اغلب مواقع مردم احمقن.مردم اسمشون روشه.مردم.عامه.عامه ای که با بی فکری اجازه میدن عده ای برشون سوار شن.جهنم شدن دنیا رو نمیشه تقصیر دو سه تا گروه قدیمی یا غیر واقعی گذاشت.حقیقت اینه دنیا بین تعداد بیشتری از گروه ها تقسیم شده.اما فرقی به حال مردم نمیکنه.اونا دنبال زندگی خودشونن و منافع خودشون.

   1. صحیح نمیفهمم چی شده ولی آدمها بجای اینکه متحد باشن و اجازه ندن هرکسی دست روی یه قسمت از دنیایی که بی برو برگرد برای ماست بذاره فقط به فکر خودشونن و دنبال پول و نفس کشیدن بدو بدو میرن ولی این زندگی ای که باید داشته باشیم نیست و این زندگی ویروسی به ما القا شده و همین گروه های هرچند بخش بخش و فرقه ای تنها القاکننده ها هستند و من به شخصه به کاری که الان میکنم نمیتونم بگم زنده بودن و زندگی کردن!
    اگه مردم اگاه بشن و دنبال تمام محتوا و ریشه و حقیقت فراماسونری و ایلومیناتی برن شاید بفهمیم دنیایی که توش زندگی میکنیم تحت اسارت شیاطین و جادو و قصه های کودکانس واقعا یا اینکه یه عده ادم سودجو و قدرت طلب فقط با یکسری حقه های سیاسی قصد تسخیرش رو دارند!
    در هر دو صورت تمام سیاره زمین برای تمام انسانها تاکید میکنم انسانهاس و از نظر من کسی حق نداره خودش رو مالک و فرمانروای یه منطقه بدونه پس به جای نهی کردن مردم از رفتن و کشف کردن این موضوع باید تشویقشون کنیم.

 33. چرا مراسمات و مناسک ایلومناتی و فراماسونری یکی هستند؟ هرم قدرت ماسونی شیطانی بودنشان را نشان میدهد. خدایان باستانی و خدایان مورد علاقه ایلومناتی و فراماسونری همان اجنه کافر شیاطین است که با فیب بنام فرازمینیها تبلیغ میشود. روءسای فراماسونری در المان فرقه ایلومناتی را تشکیل دادند و انرا اربابان جهان معرفی کردند.

 34. برام جالبه که شما بعد از یک سال با پی گیری به کامنت ها جواب میدین!
  و بیشتر از جلب توجه آدم رو دچار شک میکنید…
  این که میگید بهتون توصیه میکنم طرف این مسائل «نیایید» این حس رو به آدم القا میکنه که شما خودتون تو این مسائلید…
  در هر صورت ایلومیناتی هنوز هم در حد شایعه ست و من با تحقیاتم فهمیدم این گروه اگر وجود داشته باشن خیلی باهوش تر از نوشته ها در موردشونن!
  چون در عین سروصدا و ابراز وجود به معنای واقعی کلمه “نیستن”!

  1. هدف من از نوشتن و پاسخ به این مطلب این بوده که مردم خودشون رو درگیر چیزی که نباید، نکنن. دنبال این مسائل رفتن کار هر کسی نیست، به علاوه اینکه تصوری که مردم از نحوه کار و سازمان اداره دنیا توسط گروه ها دارن منسوخه. کنترلی که امروز مردم ازش صحبت میکنن دست گروه های دیگه ای هست که جلوی چشمشونه.

 35. مطلبت جالب بود و قبلا هم از این مطالب زیاد خوندم فقط یجایی گفتی ک رسانه ها تحت نظر اینا کار میکنن و همچین حرفی…چطوری میخوای خودت یا با دستیت ثابت کنی ک تو کار دستی ندارید و با اونا همکاری نمیکنید تا تو رسیدن ب هدفشون کمک کرده باشید؟
  هیچ کس از رفتن ب اون بالا بالا ها پشیمون نمیشه
  بازم مرسی ک سنگ اطلاعات عمومی ملت به سینه زدی
  منتظرم

  1. من نیازی به اثبات ندارم، از مخاطب میخوام که آگاهانه صحبت و مطالب همرو بشنوه و با دانشی که کسب کرده، خودش این موضوع رو مشخص کنه. نمیدونم چرا اخیرا کامنت های این شکلی زیاد شده که از کجا معلوم تو خودت از اونا نیستی. اول که خاک بر سر اون تشکیلاتی که گیر پروپاگاندای یک پسر ۱۷ ساله باشه، دوم اینکه مخاطب مگه قرار چشاشو ببنده حرفای من بخوره و چشم بسته قبول کنه؟ الکی که نیست، فرد باید با چشم باز حرف هارو بسنجه و اعتبار سنجی کنه. بر فرض که من از دستگاه پروپاگاندای فلان تشکیلاتم. مخاطب باید مثل خوندن هر چیز دیگه ای، حرف من رو بسنجه…

 36. اینا در اصل سرمایه دارانی هستن که دنیارو باب میل خودشون جلو ببرن، و فکر میکنن که از همه بیشتر میفهمن، یعنی دنیا در تسخیر خودشون باشه،، به نظر من جورج سوروس هم یکی از اینها هستش

  1. بستگی داره خوب و بد شما چی باشه. هر گروه و شخصی در جهت منافع و اهداف و باور های خودش عمل میکنه، اگر اهداف و منافع اون ها در جهت موافق شما بود که خوب محسوب میشه براتون، اگر نباشه هم که بد محسوب میشه…

 37. سلام خوب اگرخوب و یا بد بودن این گروه ها دقیق مشخص نیست ایا شما مستند ظهور رو هم دید اگر دیدید با این همه مدرکی که رو میکنند و زحمت کشیدن شما چه جوابی دارید!؟ حالا اسم این گرو و یا گروه ها هر چی میخواد باشه اصلا من میگم اینا ویترنه ولی به جدیت دارن کارشون رو انجام میدن و خیلی چیزا ای کهتو مستند هست با عقل سلیم و متفکرانه جور در میاد

 38. ممنون از توضیحات خوبتون، سوال من اینه که اگر شخصی تصمیم بگیره فراماسون بشه واقعا از چه راهی باید کاندید بشه ؟ جایی توضیح دقیق در اینمورد هست که معرفی کنید ؟ ممنون

  1. فراماسونری ابهت دهه های پیش رو نداره و طبیعتا ماهیت خیلی مخفی خودش رو هم از دست داده. خیلی از لژ های فرعی بسته شدن. برای عضو شدن باید به کشوری برید که میخواید عضو لژ اون بشید.راه قدیمی و اصلی عضویت،پیدا کردن یک فراماسونر دیگه هست که بشه از طریق اون درخواست داد و بعد اگر موافقت شد، برید برای مصاحبه و بررسی…
   من از عضویت اینترنتی خبر ندارم ولی هر جور که میخواید عضو شید،اینو از من داشته باشید که فراماسونری انقدر ضعیف شده که صرفا یک اسم ازش مونده و یک مشت سنت.اگر به هر نحوی وارد شدید،اینو بدونید بدجوری قراره تو ذوقتون بخوره و حوصلتون سر بره 🙂

 39. سلام.خسته نباشید من چند سال در مورد اینا تحقیق کردم تا اینکه ازش دست کشیدم ولی بحث اینکه اون منو ول نکرد اینطوری بگم.حدودا یه ماه پیش من با یکی از عضو های ایلومیناتی حرف زدم البته اول اون شروع کرد نه من بعدش منو به یه عضو بالاتر از خودش معرفی کرد.حالا اگه بگم به من پیشنهاد دادن هیچکسی باور نمیکنه ولی خب مدرکشو دارم.از وقتی دیگه ولشون کردم تمام نماد هاشون جلو چشمام میاد.دوستان یه نصیحت دنبال اینا نرید. خسته نباشید

 40. چرا شما فکر میکنین که یک انسان خردمند نباید به اینجور مسایل تفکر کنه ؟؟ دنیا به جلو حرکت میکنه و انسان نه میشه گفت موجود زنده باید واسه یک انقلاب بزرگ و یک نظم واحد به یک سیستم واحد برسه که همه نه ولی اکثر افراد با توجه به سیستمگرایی مفرد اعتقادی لاپوشی روی هر چیزی میزاره موجودات باید کمک کنن برای یک نظم نوین که همراه نیازش در این خلا احساس میشه
  با تشکر

 41. جالب اینجاست خیلی از کامنتها بر اساس حرفهای ادمهایی نوشته شده که خودشون رو محقق میدونن و نهایت منابعشون کتابها و مقالات افرادیه که یا عضو این مجامع هستن یا یه ربطی بهش دارن و یا اینکه شروع میکنن تجزیه و تحلیل هرچی که دم دستشون میاد و یجوری ربطش میدن به هرچی که میخوان. اینجوری که خاک تو سر فرقه ای که خودشو انجمن مخفی از نخبگان و متخصصان معرفی میکنه و یهو ینفر میاد دستشونو رو میکنه!!! متاسفانه ما مردم ترجیح میدیم توسط نیروهای مخفی و شیطانی کلاه سرمون بره تا کسی که جلو چشممون وایساده و داره به ریشمون میخنده. حتی اگه یکی بهمون بگه بابا انجمن مخفی وجود نداره تازه میزنیم تو دهنش که نه تو اشتباه میکنی هست خوبشم هست. اوناهم خوب جنس انسان رو شناختن. چه انجمن مخفیش چه افرادی که مبارزه میکنن مث سلبریتی ها همشون فقط دستیارای شعبده بازن اومدن برای پرت کردن حواس تا دولتهای جهانی خیلی راحت کارشونو بکنن و هر بلایی میخوان سر مردم این جهان در بیارن. چشارو باز کنید فراماسونها یا هر انجمن دیگه هیچکاری به نظم جهانی ندارن اونا فقط یکسری فیلمنامه نویس و داستان سرا هستن و کارشون ساختن همین خرافات به ظاهر منطقیه

 42. ۹۵ درصد خیالات وتوهم هست .این همه داستان رو مذهبیون میسازن که مردم رو بترسونن همون مذهبیونی که درطول تاریخ یه آسپرین نتونستن بسازن و بشر خیری ازشون ندیده.حالا توهم توطعه رو رواج میدن

 43. هر دو ابزار ابلیسند و از طریق اغوای مردم عام جهان به اهدافشون می رسند
  منشاء مقصد هدف و ماهیت کابالیسم ، فراماسونری و ایلو میناتی یکی هست، جریانی واحد با عناوینی مختلف و بعضی ها ناخواسته عنوان جدیدی را برای مردم تبلیغ می کنند تا مردم حالا حالا ها از وجود جریان ابلیسی آگاه نشوند و در نتیجه عمر جریان ابلیسی (کابالیسم) ادامه داشته باشد.

 44. سلام.وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم.بز مندس فقط نماد شیطان پرستیه؟اگر بله چرا بیشتر سیاستمداران که احتمال داره جز ماسونها باشن از این نماد استفاده میکنن؟ و اگر مندس نماد ماسونها هم هست چرا این نماد مشترکه؟ یا نماد پنتاگرام

 45. سلام بر دوست گرامی
  سپاس گزارم از توضیحات شما
  سولی دارم اینکه آیا ساتانیسم ابزار ایلومناتی ها برای تحقق هدفشون نیست؟
  یا اینکه خانه جدید ساخته شده ای باشد که به آن کم کم نقل مکان کنند؟
  هرچه باشد همینکه اسمش را میشنویم به دلیل سرمایه گزاری های انجام شده میباشد که قطعا پشتوانه آن بایستی کسی باشد که از آن نفع می برد
  و سوال دیگر من اینکه از مشترک بودن اعضای مهم بین ماسون ها و ایلومناتی های گزارشی بوده؟
  سپاس

  1. سلام.
   ساتانیسم خودش خیلی لفظ کلی هست و به یک گروه محدود نمیشه، تعداد زیادی فرقه های مختلف وجود دارن که با توجه به شباهت هایی در عقایدشون میشه اون هارو جزو فرقه های ساتانیسم به حساب آورد.
   بعضی از این فرقه ها و عقاید حتی عمری بیشتر از عمر فراماسونری و ایلومناتی دارن. همینطور نشانه های زیادی از آیین ها و مراسمات فرقه های باستانی وجود داره که میشه جزو ساتانیسم حسابشون کرد. البته امروزه ظاهر این فرقه ها و ساتانیسم عوض شده و جنبه ظاهرنمایی گرفته، نمیشه گفت خود ساتانیسم و فرقه هاش ساخته دست گروه دیگری هستن، البته ممکنه فرقه های محدودی که ما اطلاع نداریم ساخته یا ساپورت شده باشن در مقطعی از زمان و در جغرافیایی خاص، اما به طور کلی خیر.
   درباره اشتراک اعضای مهم، اول اینکه من تو پست هم گفتم، این روز ها انجمن هایی هستن که خیلی قدرتمند تر اما ذات متفاوتی دارن، و هرجا قدرت باشه آدم های قدرتمند و قدرت طلب هم هستن، پس در قرن ۲۱ ما نمیتونیم قدرت و تاثیر فراماسونرها رو هم مرتبه با ۵۰ سال قبل بدونیم. از طرفی، ایلومناتی در خارج همون کاربرد فراماسونری در ایرانو داره، اینکه هر چیزی و توطئه ای رو بهش ربط میدن، در صورتی که عملا امروزه ما هیچ انجمن و گروهی نداریم که رسما و اونطور که افراد جامعه فکر میکنن به نام ایلومناتی فعالیت کنه. ایلومناتی اصیل و واقعی چند صد سال پیش مرد. پس سوال دوم شمارو حداقل با توجه به اطلاعاتی که دارم نمیتونم جواب بدم. موفق باشید.

 46. محسن عزیز اصل مطلبو استفاده نکردی ک ی جریان کم سوار و کم اگاهی داخل ایران از چند فرقه و از هرکدوم قسمتهای خاصو برداشته و اونو برعلیه جهان بینی خودش نمایش داده دستگاه پر سر و صدایی ک کمسوادایی مثه رائفی پور و حسن عباسی سردرمدارشونن .چون فراماسونری قدیمی تره و به سمبلها اشاره بیشتری داره یکم ازین تفکر چون ایلومیناتی وجه جالبی پیش مخالفین قدرتهای تصمیم گیر مطلق نداره یکمم از ایلومیناتی یخورده هم ساتانیسم و البته صهیونیزم ک دشمن بزرگ شون میدونن و اش شله قلمکاری از این ملغمه ساختن و بخورد نوجونای کم اگاهی و هیجانی دادن .والبته یه هدف تخیلی اخرزمانی هم واسه این ملغمه ساختن .یکم تسلط بزبان انگلیسی و ی رب چرخیدن تو همین نت ادمو از سالها جهل درمیاره

 47. چنتا حرف ترگل ورگل داستان معاب که جریانو جذاب کنه نوشتی
  واگرنه هیچی ازشون نمیدونی از صد نمره شاید دو بگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *