توضیحاتی درباره یک پست

سلام.

حدود یکسال پیش پستی با عنوان “نگاه واقعی به فراماسونری،ایلومیناتی و ساتانیسم مدرن” نوشتم که تا به امروز بیشترین بازدید رو در این سایت داشته.دلیل اینکه این مطلب رو مینویسم اینه که موضوع مورد بحث موضوع پیچیده و گاه مهمی هست و درستی اون اهمیت بالایی داره.

در رابطه با خود این پست بازخورد چندانی نگرفتم اما در گوشه و کنار و به طور کلی بهم توصیه شد تا حد امکان مستند بنویسم و درست.

من باز هم در آینده این پست رو ویرایش میکنم اما اول از هر چیز میخوام دلیل ذکر نکردن منابع رو بگم.منابعی که من ازش استفاده میکنم عموما منابعی مثل کتاب و … نیستن، بلکه من از راه های ارتباطی، مطالب خودشون و … استفاده میکنم.به بیان دیگه، من خروجی ها و مسائل امروزی رو بیشتر دنبال میکنم و از اون ها استفاده میکنم (بعد از مطمئن شدن از اینکه حداقل اعتباری داره).

از طرفی این منابع و فضاهای آنلاین موضوعات انحرافی خیلی گسترده تری رو دارن.مثلا در یکی از تحقیقات اخیرم در همین شبکه های اجتماعی و “اجتماعات آنلاین” به موضوعاتی بر خوردم که حتی گفتنش در وب فارسی هم به صلاح نیست.با این حال من سعی میکنم مستندات بیشتری رو جمع کنم تا به این مطلب و مطالب احتمالی آینده اضافه کنم.

نکته ای لازم میدونم بهش اشاره کنم، این هست که طبق اون شیوه تحقیقات من، یکسری مسائل و جزئیات حذف میشن.مهم ترینش در این پست انواع هر دسته هست که تقریبا بهش اشاره ای نشده.چیزی که یکی از مهمترین قسمت های منابع کتابی هست.

به همین دلیل هست که بار ها اشاره میکنم این پست کافی نیست اگر دنبال منابع کتابی هستید کلا این پست رو ول کنید و …

این به معنی نادرست بودن پست نیست.ممکنه قسمت هایی از این پست درست نباشن اما عموما تضادی با واقعیت ندارن.

موضوع دومی که میخوام بهش اشاره کنم هدف نوشتن این پست بود.همونطور که در اول همون پست هم گفتم، هدف من این بود که تصورات افراطی و غلط در ذهن مردم جا نگیرن در عین اینکه نباید نادیده گرفته بشن.

ببینید دوستان، بار ها و بار ها گفتم و گفتند که مطالب غیر واقعی و افراطی درباره گروه هایی مثل فراماسون ها و ایلومناتی ها در واقع کمک به اون هاست.هرکسی که برای بار اول در وب فارسی درباره این مطالب تحقیق میکنه تا چند روز احساساتی مثل ترس و … میاد سراغش و بعد هم این بزرگی و شکست ناپذیری که از اون ها در ذهنش نقش میبنده بهش احساس ضعف و ناتوانی میده و این یک هدیه بزرگه به خود اون ها.تلقیناتشون خیلی راحت تر به همچین فردی نفوذ میکنه.

درسته اون ها وجود دارن، فعال هستن و روی خیلی چیز های کار میکنن و قدرت دارن اما واقعا به اون وحشتناکی هم نیستن !

همین گروه ها بار ها و بار ها از تکنیک های ایجاد ترس در افراد استفاده کردن که کار رو خیلی جاها براشون آسون میکنه.به نظرتون چرا انقدر فیلم های ترسناک روی موضوعات مشابه درباره فرقه های مخوف و … تمرکز دارن؟

به قدری این موضوع مهمه که احتمالش بسیار بالاست که خودشون این مطالب و جو رو پخش میکنن.

کل هدف من این بود که در عین واقعیت، جلوی این موضوع رو بگیرم.

در هر حال همونطور که همونجا هم گفتم، خیلی از کسایی که میان سراغ این مسائل نوجوان هستن.من میخوام بگم آگاه و هوشیار باشید اما بزرگنماییش نکنید.اجازه ندید کل زندگیتون رو بگیره.

این هیاهو و جو کاذب شاید یک نقطه جلب توجه باشه تا حواس مردم رو از جاهای اصلی دور کنه.

واقعیت اینه کار اون ها جلوی چشم ما هست ولی اصراری وجود داره که نه ما چیزی از اونا نمیدونیم و فعالیتشون کاملا مخفیه…

در هر حال فکر میکنم نوشتن این مطلب لازم بود.

موفق باشید 🙂

 

2 دیدگاه در “توضیحاتی درباره یک پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *